Аудио

11 февруари, 2013

Преслушајте ја „Mirrors“ од Џастин Тимберлејк

По водечкиот сингл „Suit & Tie“, како и двете нови песни кои неодамна ги претстави во Њу Орлеанс, а и одличниот настап на синоќешните доделувања на Греми наградите, Џастин Тимберлејк сега претставува уште една песна од претстојниот албум „The 20/20 Experience“. Станува збор за нумерата „Mirrors“, која како што пишува магазинот Idolator, го има оној „традиционален поп звук“, налик на она што можевме да го чуеме од изданието од 2006 година, односно во стилот на „What Goes Around… Comes Around!“, како и „Love Stoned/I Think She Knows“ од албумот „FutureSex/LoveSounds“.

Во продолжение слушнете ја „Mirrors“

 Врати се горе ↑