Аудио

18 јануари, 2013

Преслушајте ја „Come And Get It“ од Ти Пејн

По минатогодишното микстејп издание „Stoic“, Ти Пејн се враќа со нов сингл. Станува збор за песната „Come And Get It“ во која гостуваат неговите колеги Ејс Худ (Ace Hood) и Баста Рајмс. Како што пишува магазинот HipHopWired.com, како основа за песната послужил забавениот семпл на познатата „It’s All About Benjamins“ која Пи Диди ја претстави во 1997 година. Во продолжение преслушајте ја „Come And Get It“.

 

Извор: HipHopWired.com/MtvВрати се горе ↑