Аудио

19 јануари, 2013

Преслушајте го новиот албум на Северина

Со интересниот видео запис за песната „Узбуна“, за која се шпекулираше дека е мелодијата е украдена од познат хит на Неда Украден, хрватската пејачка Северина го најави новиот албум насловен „Добродошао у клуб“,  кој во моментов е најпродаван албум во Хрватска. На албумот се најдоа гореспоменатата нумера, како и веќе познатите хитови „Град без људи“, „Бред Пит“ и „Италијана“,  како и дуетот со Жељко Бебек„Танго“, истиот е достапен за купување во дигитална верзија, а наскоро ќе биде пуштен во продажба и во стандадна ЦД форма.

Деновиве на сервисот ЈуТјуб беше поставена скратена верзија на албумот, кој додека го преслушувате ќе можете да уживате и во интересни секси фотографии од познатата хрватска дива. Погледнете во продолжение.

Фото: Северина Вучковиќ фејсбук фан страница

 Врати се горе ↑