Аудио

3 март, 2017

Преслушајте го новиот албум на Ед Ширан

Британската ѕвезда Ед Ширан денеска, 3 март, го објави својот трет по ред, студиски албум насловен ÷“ (Divide), а сите 16 песни од ова издание се веќе достапни за преслушување на Јутјуб. Хитовите „Shape of You“, „Castle on the Hill“ и неодамна објавената „Eraser“ се само дел од она што ќе го чуете во новата колекција на популарниот кантавтор, а со сето тоа можете да уживате во продолжение.Врати се горе ↑