Аудио

7 април, 2017

Преслушајте го новиот албум на „Чејнсмоукерс“

Популарното американско дуо „Чејнсмоукерс“, кое го освои светот со хитот „Closer“, денеска го објави своето долгоочекувано прво студиско издание насловено „Memories… Do Not Open“, каде што се сместени 12, односно 15 теми за луксузната верзија. Емили Ворен, Халзи, „Колдплеј“ и Жене Аико се само дел од колегите што гостуваат на албумот, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение. Уживајте!Врати се горе ↑