Аудио

16 јуни, 2013

Преслушајте го новиот албум на Цеца

Непосредно пред пуштањето во продажба на новиот албум на Цеца, сите композиции кои се најдоа изданието насловено „Позив“ деновиве осамнаа на сервисот ЈуТјуб. Пејачката неодамна го промовираше ова издание во емисијата на Огњен Амиџиќ, каде што ги отпеа нејзините две омилени песни од албумот – насловната „Позив“ и „Име и презиме“. Во продолжение преслушајте ги сите десет композиции на кои работеше тандемот составен од Марина Туцаковиќ (текст) и Александар Милиќ Мили (музика и аранжман).

 1. Позив

 

2. Да раскинем са њом

 

3. Пет минута

 

4. Име и презиме

5. Мрзи ме

 

6. Брат

 

7. Удаће се сузе моје

 

8. Видимо се дасо

 

9. Добро сам прошла

 

10. Турбулентно

 

 Врати се горе ↑