Аудио

7 декември, 2012

Преслушајте го „Live Lounge“ настапот на Бруно Марс

Американскиот пејач Бруно Марс имаше извонредно интересен настап во рамките на серијалот „Live Lounge“ кој се емитуваше на BBC Радио 1. Мучичарот за време од околу 22 минури не само што изведе одрбрани песни од новиот албум „Unorthodox Jukebox“ кој треба да излезе на 11-ти овој месец, туку изведе и преработки на музиката од познатиот анимиран филм од Дизни – „Малата сирена“, а настапот го започна со вокална обработка на тредиционалната празнична песна „Silent Night“, додека најинтересниот момент е преработката на „Fire“ која ја потпишува легендарниот Џими Хендрикс (тоа ќе го слушнете околу 13-тата минута на снимката). Уживајте во следните дваесетина минути со Бруно Марс!

Извор: idolator

 

 Врати се горе ↑