Свет

23 декември, 2012

Познатите против насилството со оружје

Бијонсе, Џон Леџенд, Селена Гомез, Џејми Фокс, како и актерите Крис Рок, Гвинет Полтроу, Камерон Дијаз, Кристина Еплгејт, Кортни Кокс Аркет, Џесика Алба, Стив Карел и многу други познати славни личности застанаа позади проектот „Demand a plan“ со кој бараат поголема контрола врз поседувањето на оружје со цел да се намалат жртвите, кои за жал во многу случаи се невини деца, како што беше неодамнешната трагедија во гратчето Њутаун во Конектикат, каде што загинаа 20 деца на возраст од 5 до 10 години. Погледнете што велат…

 Врати се горе ↑