Аудио

10 декември, 2015

„После толку години“ е новата песна на „Суперхикс“

Суперхикс банда инструментале“ го претставува својот нов сингл насловен „После толку години“, со кој го најавува истоимениот албум, каде што ќе бидат сместени и првите два сингла „Мајмуни“ и „Мики Ли“. Песната е комплетно авторско дело на бендот, а се снимаше минатиот месец во студиото „Марифет“ на Ивица Јанкуловски. Како звучи „После толку години“ можете да слушнете во продолжение. Уживајте!

 Врати се горе ↑