Аудио

10 октомври, 2015

После 10 години, Роберт Билбилов и Елена Ристеска повторно „На иста адреса“

После „Не сакам да кријам“ и поминати нешто повеќе од 10 години, Роберт Билбилов и Елена Ристеска повторно во студио. Овој пат хитот е со наслов „На иста адреса“, химна на истоименото реално шоу „Музичка академија 1“. Музиката и аранжманот се дело на Роберт Билбилов, а стиховите на Елена Ристеска. Како звучи нивната нова соработка можете да слушнете во продолжение. Уживајте!

 Врати се горе ↑