Свет

13 јануари, 2015

Погледнете кој сè се најде на саундтракот за „50 нијанси на сиво“

Конечно е објавен списокот со песни кои ќе се најдат на саундтракот за филмот „50 нијанси на сиво“. Бијонсе, Сиа, „Ролинг стоунс“ и Ени Ленокс се само дел од музичарите кои снимија песни за ова издание, а неодамна имавме можност да ја слушнеме и темата „Love Me Like You Do“, која ја отпеа британската ѕвезда Ели Гоулдинг.

Долгоочекуваниот филм „50 нијанси на сиво“ ќе биде премиерно прикажан на 13 февруари, а комплетниот список со песни и изведувачи на саундтракот Ве очекува во продолжение:

 1. Ени Ленокс – „I Put A Spell On You“
 2. Лора Велш – „Undiscovered“
 3. Викенд – „Earned It“
 4. Џеси Вер – „Meet Me In The Middle“
 5. Ели Гоулдинг – „Love Me Like You Do“
 6. Бијонсе – „Haunted“ (Michael Diamond Remix)
 7. Сиа – „Salted Wound“
 8. „Ролинг стоунс“ – „Beast of Burden“
 9. „Ејволнејшн“ – „I’m On Fire“
 10. Бијонсе – „Crazy In Love“ (2014 Remix)
 11. Френк Синатра – „Witchcraft“
 12. „Волтс“ – „One Last Night“
 13. Викенд – „Where You Belong“
 14. Скајлар Греј – „I Know You“
 15. Дени Елфман – „Anna And Christian“
 16. Дени Елфман – „Did That Hurt?“


Врати се горе ↑