Свет

18 ноември, 2012

Погледнете како ѝ оддадоа чест колегите на Витни Хјустон

На 11-ти октомври се одржа специјален концерт „We Will Always Love You: A Grammy Salute to Whitney Houston“ во чест на трагично починатата поп дива Витни Хјустон, на кој настапија повеќе нејзини колеги од музичкиот шоу бизнис. Шоуто беше емитувано на американската телевизија CBS на 13-ти ноември. Во продолжение погледнете ги Селин Дион, Ашер, Џенифер Хадсон, СиСи Винанс и Јоланда Адамс како ги изведуваат вечните хитови на Хјустон, како и краткиот говор кој го одржа Бритни Спирс, која изјави дека Витни отсекогаш ѝ била голема инспирација и е најзаслужна за почетокот на нејзината кариера.

Celine Dion – Greatest Love of All

 

Usher – I Believe In You And Me

 

Jennifer Hudson – Medley

 

CeCe Winans and Yolanda Adams – Count On Me

 

Бритни Спирс за Витни Хјустон

Бонус: Изведбата Витни Хјустон на „I Will Always Love You“ на Греми НаградитеВрати се горе ↑