5 мај, 2015

Погледнете ја „Прогнозата“ на „Синестезија“

После синглот и видео записот за „Идемо даље“, белградскиот рокенрол бенд „Синестезија продолжува да го подготвува теренот за претстојниот албум „Снови о слободи“, со уште еден видео сингл за песната „Прогноза“. Специјални гости се познатите белградски музичари Џамал Ал Кисвани (Jamal Al Kiswani) на саксофон и Небојша Павловиќ на труба, а видеото го потпишува „Ен-ен спарк продакшн“ (NNSpark Production).  Врати се горе ↑