Видео

8 декември, 2015

Погледнете ја осмата гала вечер „На иста адреса“

Во неделата вечерта се емитуваше осмата гала вечер од шоуто „На иста адреса“, кога улогите на жири му припаднаа на Весна Бејби Петрушевска, Лила Стојановска, Димитар Андоновски, Есма Реџепова и шоу биз полицаецот Боки 13. Овој пат натпреварувачите настапија со по две песни, а на крајот натпреварот го напушти Миа. Како изгледаа нивните изведби и какви критики и пофалби добија од жирито можете да погледнете во продолжение.

 

После осмата гала и третото отсуство на Роберт Билбилов, натпреварувачите одлучија да покренат петиција за негово враќање во жирито. Дали желбата ќе им се исполни останува да дознаеме на следната гала вечер в недела.Врати се горе ↑