29 мај, 2013

Погледнете го „Wild“ од Џеси Џеј

Британската пејачка која е „виновна“ за хитовите „Price Tag“ и „Nobody’s Perfect“, деновиве се врати на музичката сцена со нејзиниот нов сингл „Wild“, а сега пристигна и видео записот за овој прв сингл кој го најавува нејзиниот втор студиски албум.

Во нумерата „Wild“ гостуваат нејзините колеги Дизи Раскал и Биг Шон, а како изгледа црно-белата визуелизација можете да погледнете горе.

 Врати се горе ↑