6 јануари, 2013

Погледнете го „We No Who U R“ на Ник Кејв

Ник Кејв и неговиот бенд Д Бед Сидс го објавија видео записот за нивниот прв сингл од претстојниот албум. Петнаесеттиот по ред студиски албум насловен „Push The Sky Away“ ќе биде објавен на 18-ти февруари, а првиот сингл е песната „We No Who U R“. Видео записот за оваа нумера го режираше Гаспар Ное, контроверзен режисер познат по филмовите „Irreversible“ и „Into The Void“.

 Врати се горе ↑