21 април, 2013

Погледнете го „Взимам / давам“ од Ice Cream

Минатиот месец Ви ја претставивме бугарската хип-хоп група Ice Cream, а деновиве пристигнува уште еден новитет од оваа четворка. Станува збор за видео записот за нивниот најнов сингл насловен „Взимам / давам“, позади кој се потпишуваат самите членови на групата; музиката и миксот се на Даниел Димитров, текстот и режијата ги потпишува Малин Миланов, а директор на фотографија е Григор Кумитски.

Како изгледа сето тоа, можете да погледнете горе.Врати се горе ↑