15 септември, 2014

Погледнете го „Вјетрењаче“ од Нина Бадриќ

Хрватската пејачка Нина Бадриќ деновиве ја претстави својата нова песна насловена „Вјетрењаче (ветерници)“, чии автори се Споменка Ковач (текст), Александра Ковач (музика) и Предраг Мартињак (аранжман), додека видео записот во режија на Марко Совиљ е снимен во Њујорк, за време на нејзината американска турнеја. Како изгледа и звучи сето тоа можете да погледнете горе.Врати се горе ↑