11 декември, 2014

Погледнете го „Up“ од Оли Мрс и Деми Ловато

Британскиот пејач Оли Мрс неодамна го објави своето четврто студиско издание „Never Been Better“, кое го најави со синглот „Wrapped Up“а меѓу 13-те, односно 17 песни за луксузната верзија на албумот, се најде и соработката со колешката од другата страна на Атлантикот, Деми Ловато. Нивниот дует насловен „Up“ премиерно ќе го изведат во рамките на финалето на британскиот „Х фактор“, кое ќе се одржи викендов, а емотивниот видео запис за песната Ве очекува горе.

 Врати се горе ↑