24 август, 2014

Погледнете го „True Love“ од Колдплеј

По „A Sky Full Of Stars“, четвртата нумера од актуелниот албум „Ghost Stories“ на Колдплеј која доби видео издание е темата „True Love“. Екранизацијата за оваа песна е необична љубовна приказна која покрај фронтменот на бендот, Крис Мартин, се појавува и актерката Џесика Лукас. Како изгледа сето тоа можете да видите горе.Врати се горе ↑