Видео

16 март, 2015

Погледнете го трејлерот за документарниот филм за Курт Кобејн

Како што Ви пренесовме минатата година, телевизиската куќа „Ејч-би-оу“ (HBO) го продуцира документарниот филм „Kurt Cobain: Montage of Heck“, како прва официјална биографска приказна за фронтменот на легендарниот бенд „Нирвана“. Ова е првиот документарен филм за Курт Кобејн, кој ќе биде продуциран со целосна поддршка од семејството на покојната икона, а неговата ќерка, Френсис Бин Кобејн, ќе биде извршен продуцент.

Режисер на филмот е Брет Морген, а првиот трејлер, кој беше објавен деновиве, можете да го погледнете во продолжение.

 Врати се горе ↑