17 септември, 2015

Погледнете го „Time Goes By“ од Четкар

Владимир Четкар деновиве го промовираше новиот музички спот за песната „Time Goes By“која се наоѓа на неговиот втор студиски албум „Heavenly“. Видео спотот е сниман на некои од најшармантните локации на Менхетен, Њујорк и е во режија на Боби Дојчиновски.  Песната „Time Goes By“ е комплетно авторско дело на Четкар и е снимана со жива гудачка, дувачка и ритам секција во познатото њујоршкото студио „Dubway Studios“.Врати се горе ↑