8 август, 2013

Погледнете го „Supersoaker“ од Кингс оф Лион

Со синглот „Supersoaker“ кој го претставија во текот на минатиот месец, Кингс оф Лион го најавија новиот шести по ред студиски албум „Mechanical Bull“ закажан за 24-ти септември, кој ќе го наследи „Come Around Sundown“ од 2010 година. Бендот кој објави дека на новото издание ќе се „врати на својот оригинален звук“,  деновиве го претстави и видео записот за горенаведениот сингл во кој се враќаат во педесеттите години од минатиот век. Како изгледа сето тоа можете да видите горе.

 



Врати се горе ↑