29 март, 2014

Погледнете го „Stay With Me“ од Сем Смит

Неодамна објавениот сингл со кој надежниот британски музичар Сем Смит го најавува неговиот деби албум, песната „Stay With Me“ деновиве доби и свое видео издание. По сè уште актуелниот „Money On My Mind“, оваа песна претставува втор сингл од претстојниот прв студиски албум на Смит насловен „In The Lonely Hour“ кој ќе биде објавен на 26-ти мај. Новиот видео запис можете да го погледнете горе.Врати се горе ↑