12 ноември, 2012

Погледнете го спотот за „Rest Of My Life“

Неодамна беше промовиран синглот на раперот Лудакрис за кој соработуваше со Ашер и Дејвид Гета, а тоа е нумерата „Rest Of My Life“ која ќе се најде на неговиот нов албум „Ludaversal“ најавен за следната година. Резултатот од оваа интересна соработа си доби и свој видео запис, кој синоќа беше премиерно прикажан на Европските Музички Награди во Франкфурт, а денеска погледнете го и овде и уживајте со нумерата која веројатно ќе биде дел од репертоарот на музика во секој ноќен клуб ширум светот.

 Врати се горе ↑