21 септември, 2013

Погледнете го „Sirens“ од Прл Џем

Рок ветераните Прл Џем неодамна го најавија нивниот десетти студиски албум, а изданието „Lightning Bolt“ кое ќе го наследи „Backspacer“ од 2009 година, ќе пристигне на 15-ти октомври. Првиот сингл од ова издание беше песната „Mind Your Manners“, а сега стигна и видео записот за вториот најавен сингл насловен „Sirens“, кој го изработи познатиот фотограф Дени Клинч. Новиот видео запис можете да го видите горе, а во продолжение е списокот на песни кои ќе се најдат на претстојното студиско издание.

 • ‘Getaway’
 • ‘Mind Your Manners’
 • ‘My Father’s Son’
 • ‘Sirens’
 • ‘Lightning Bolt’
 • ‘Infallible’
 • ‘Pendulum’
 • ‘Swallowed Whole’
 • ‘Let The Records Play’
 • ‘Sleeping By Myself’
 • ‘Yellow Moon’
 • ‘Future Days’Врати се горе ↑