4 февруари, 2014

Погледнете го „Se Fué“ од Лаура Паузини и Марк Ентони

Познатата италијанска пејачка Лаура Паузини минатата година одбележа 20 години кариера, а по тој повод ја објави компилацијата насловена „20 – The Greatest Hits“, на која се наоѓаат нови верзии на веќе познатите хитови од досегашните 10 студиски албуми. Како прв сингл беше објавена соработката со Кајли Миног за темата „Limpido“, а вториот сингл е шпанска верзија на веќе познатиот хит „Non C’è“, овој пат насловена „Se Fué“ и во соработка со колегата Марк Ентони. Како изгледа и звучи сето тоа можете да видите горе.

 Врати се горе ↑