15 јуни, 2015

Погледнете го „Сама си крива“ од Дон

По соработките со Роберт Билбилов за темата „Ти се промени“ и со ДНК за „Круг“, Дон деновиве ја претстави својата нова песна насловена „Сама си крива“, на која се потпишува и како автор на текстот, а музиката и аранжманот ги направи Лазар Цветкоски. Песната беше претставена заедно со видео запис во реализација на Стојан Стојановски и „2С студио МК“, а како изгледа и звучи сето тоа можете да погледнете горе. Уживајте!

 Врати се горе ↑