11 декември, 2012

Погледнете го „Радиоактив“ на Рита Ора

Британската пејачка со потекло од Косово, Рита Ора го објави новиот петти по ред сингл и видео запис. Станува збор за нумерата „Radioactive“, по кој е именувана и британската турнеја на пејачката, а истата започна на 3-ти ноември. Продукцијата ја потпишува Грег Крстин (Greg Kurstin), а песната ја напиша „неизбежната“ Сиа (авторка и на хитот „Diamonds“ на Ријана), која е добитничка на овогодинешната Греми номинација за песната „Wild Ones“ на  Фло Рајда. Спотот е во режија на Синдром (Syndrome). 

 

 Врати се горе ↑