22 октомври, 2013

Погледнете го „Паре воле ме“ од Фрајлите

Синоќа на регионалниот канал MTV Adria беше премиерно претставен новиот видео запис на српскиот акустичен квартет Фрајли. Интересната приказна во режија на Филип Филковиќ е снимена за ремикс верзијата на песната „Паре воле ме“, која ја направи познатиот спрски диџеј Грамофонџие, а оригиналната тема се најде на нивниот деби албум насловен „Наш прв албум са путовања“. Како изгледа сето тоа можете да видите горе.Врати се горе ↑