28 февруари, 2013

Погледнете го „Only You“ од Си Ло Грин

Си Ло Грин го претстави видео записот за песната „Only You“, за која соработуваше со надежната пејачка Лориана Ме. Песната ќе се најде на неговиот претстоен албум, кој веројатно ќе го носи насловот „Everybody’s Brother“, а како коавтор се јавува Скајлер Греј, која го подготвува нејзиниот деби албум закажан за на пролет.

Извор: Idolator

 Врати се горе ↑