10 ноември, 2014

Погледнете го „Only“ од Ники Минаж, Крис Браун, Дрејк и Лил Вејн

Ники Минаж објави ретро анимиран текстуален видео запис за нејзината нова песна „Only“, во која гостуваат Крис Браун, Дрејк и Лил Вејн. Водителката и добитничка на наградата „Најдобар хип-хоп изведувач за 2014 година“ на синоќешните европски музички награди на „Ем-ти-ви“, на 15 декември ќе го претстави своето трето студиско издание „The Pinkprint“, кое го најави со сингловите „Pills N’ Potions“ и „Anaconda“, а како изгледа и звучи оваа нова интересна соработка можете да погледнете горе.Врати се горе ↑