21 февруари, 2013

Погледнете го „One Way or Another“ од Уан Дајрекшн

Деновиве беше претставена преработката на големиот хит „One Way Or Another“, која момците од Уан Дајрекшн ја снимија како официјален сингл за добротворната кампања „Red Nose Day“ (15-ти март). Песната која ја изведоа и во живо синоќа на доделувањето на Британските музички награди во О2 Арената во Лондон, доби и видео запис кој беше претставен вчера, а можете да го погледнете горе.Врати се горе ↑