12 август, 2017

Погледнете го новото видео на Елена Велевска

Македонската фолкерка Елена Велевска неодамна сними видео на Црното море за нејзината нова песна на бугарски јазик насловена „Уволнен си от живота ми“ (Отпуштен си од мојот живот), а после повеќекратно одложување и ненадејно бришење, целиот пакет е конечно достапен на Интернет.

Ова е уште една во низата песни реализирани под закрила на бугарската продукција „Пајнер“, со која Велевска потпиша договор кон крајот на минатата година, а како изгледа и звучи сето тоа можете да погледнете горе. Уживајте!Врати се горе ↑