11 февруари, 2014

Погледнете го новиот видео запис на Солунчев

Откако ја започна својата приказна како соло артист, Солунчев го најави својот деби албум со темата „#Сус бе“, по која следуваше и малку посериозната песна „Дојди да видиш“. Деновиве пристигна уште една најава за претстојниот албум кој би требало да излезе во продажба наскоро, а тоа е видео записот за темата „100че“, кој го реализираше со помош на South Blood Production, а како изгледа сето тоа можете да видите горе.Врати се горе ↑