2 ноември, 2012

Погледнете го новиот спот на Виз Калифа

Раперот Виз Калифа се умори од чекањето за да го објави неговиот втор студиски албум „O.N.I.F.C.“, чијшто датум на издавање беше одложуван три пати до сега, па конечно е закажан за 4ти декември. Бидејќи Калифа не сакал неговите фанови да чекаат долго, минатиот месец го претстави мисктејп изданието „Cabin Fever 2“, а токму од тоа издание доаѓа и синглот „The Tweak Is Heavy“, а видео записот за истиот беше промовиран неодамна.Врати се горе ↑