22 ноември, 2012

Погледнете го новиот спот на Стоунси

Откако неодамна објавија 2 нови синглови од претстојната хит колекција насловена „Гррр!“, легендарните Ролинг Стоунс снимија и видео запис за еден од новите синглови „Doom and Gloom“. Иако во поодминати години, Стоунси уште еднаш докажаа дека сè уште можат добро да се забавуват. Погледнете го интересниот спот на бендот кој годинава слави 50 години музичка кариера.Врати се горе ↑