19 декември, 2012

Погледнете го новиот спот на Сергеј Четковиќ

Неодамна беше најавен видео записот за песната „Још волим те“ на Сергеј Четковиќ, кој се снимаше во центарот на Белрад на улицата Кнез Михајло.  Ова е втор сингл со кој Сергеј го најавува неговиот шести по ред студиски албум, музиката и текстот се негови, додека за аранжманот и миксот се погрижија Марко Милатовиќ и Владан Поповиќ.

Инаку, Сергеј ќе настапи во Скопје, во клубот „Колосеум“ на 26-ти декември.

Извор: svet.rsВрати се горе ↑