8 ноември, 2012

Погледнете го новиот спот на Александар Рибак

Се сеќавате ли на момчето кое пеејќи за „Бајката“ му ја донесе победата на неговата земја Норвешка на Евровизија во 2009 година? Александар Рибак кој по потекло е од Белорусија, по неговата победа на Евросонг пред три години, издаде три албума од тогаш, а пред извесно време го објави и неговиот најнов сингл „Leave Me Alone“ за којшто сними и видео запис. Погледнете го симпатичното момче со виолината и уживајте во музиката во неговиот препознатлив стил кој ја освои цела Европа со неговата оригиналност. Врати се горе ↑