31 август, 2014

Погледнете го „New Thang“ од Редфу

Поранешниот член на дуото LMFAO, Редфу со нов сингл и видео запис го најави своето ново ЛП издание. Станува збор за темата насловена „New Thang“, чија екранизација можете да ја погледнете горе. По распадот на дуото, Редфу се посвети на работа на соло материјали, но покрај веќе споменатиот сингл, сè уште нема многу информации околу неговото прво соло издание.Врати се горе ↑