21 јуни, 2014

Погледнете го „Несаница“ од Емина Јаховиќ

Познатата српска пејачка Емина Јаховиќ деновиве го претстави видео записот за нејзината нова песна насловена „Несаница“, чии автори се браќата Јован и Иван Јованови (музика и аранжман), додека текстот го напиша самата Јаховиќ. Видео записот кој е сниман на неколку локации во Будва, воедно е и промоција на нејзиниот нов парфем „Closer“, кој го опишува како спој на нежност и романтика. Како изгледа и звучи новата песна можете да видите горе.

 

 Врати се горе ↑