Свет

5 ноември, 2012

Погледнете го необичниот настап на Кристина

Пејачката Кристина Агилера неодамна гостуваше во емисијата Late Night with Jimmy Fallon каде што го изведе нејзиниот хит сингл „Your Body“ во еден необичен аранжман. Имено, домаќинот на шоуто и неговите соработници и членови на бендот Д Рутс (The Roots) заедно со Кристина во канцеларијата ја снимија новата верзија на синглот, а наместо инструменти користеа АјФон и канцелариски материјали. Погледнете ја интересната изведба на оваа песна.

 

 Врати се горе ↑