4 ноември, 2012

Погледнете го „Мис Атомска Бомба“ на Килерс

Бендот Д Килерс за најнов видео запис и синг од нивниот четврт студиски албум „Battle Born“  ја избраа песната „Miss Atomic Bomb“, чија продукција ја потпишува Стјуарт Прајс, а спотот е во режоја на Џорџо Тести, кој го следеше бендот во текот на целокупната нивна турнеја низ Велика Британија, па подгответе се во забавени кадри во гро-план да ја искусите атмосферата од таа турнеја, како на бината, така и на долгите периоди помеѓу настапите. Бонус за фановите и е краткиот кадар во кој харизматичниот фронтмен Брендон Флауерс е без маичка.Врати се горе ↑