Видео

19 ноември, 2012

Погледнете го миксот „PopLove 2012“

Како што пишува сајтот Mashable, „летните хитови сè уште не се мртви“, всушност во првиот од веќе традиционалните годишни миксови кои се очекуваат во овој период, оваа сезона на „летен поп“ звучи одлично. Во најновиот микс насловен едноставно „PopLove 2012 – Mashup of 24 Artists“, диџејот Робин Скутерис ги претставува 24-те овогодишни летни хитови предводени од познатите песни кои во 2012 година ги преставија Кеша, Кејти Пери, Џастин Бибер, Ријана, Уан Дајрекшн, Псај и Готје. Аудио снимката можете да ја симнете од SoundCloud, а видеото можете да го погледнете во продолжение.

 

Ова се хитовите кои се најдоа во миксот:

 • Kesha – Die Young
 • Owl City feat. Carly Rae Jepsen – Good Time
 • Justin Bieber – As Long As You Love Me
 • Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe
 • Calvin Harris – Feel So Close
 • Katy Perry – Wide Awake
 • One Direction – What Makes You Beautiful
 • FloRida – Whistle
 • Kelly Clarkson – Stronger
 • Jessie J – Domino
 • Mika – Love Today
 • Psy – Gangnam Style
 • Maroon 5 – Moves Like Jagger
 • Dev – In The Dark
 • NeYo & Calvin Harris – Let’s Go
 • Rihanna – You Da One
 • P!nk – Blow Me One Last Kiss
 • Ellie Goulding – Lights
 • Lady Gaga – Scheisse
 • Gotye – Somebody That I Used To Know
 • Madonna feat. Nicki Minaj & MIA – Give Me All Your Luvin’

+ мали семплови од песните:

 • JLo & Pitbull – Dance Tonight
 • Britney Spears – Circus
 • Train – Hey Soul Sister
 • Prince – Kiss
 • Pink – So What
 • Jessie J – Price Tag
 • Christina Aguilera – Not Myself Tonight
 • Britney Spears & Nicki Minaj – Till The World Ends
 • Christina Aguilera – Your Body

Извор и фото: Mashable.comВрати се горе ↑