19 јуни, 2014

Погледнете го „Make The World Go Round“ од диџеј Кесиди и Ар Кели

Американскиот музичар и „Крал на Р’н’Б музиката“, Ар Кели гостува во новиот сингл на познатиот диџеј Кесиди, чиј деби албум се појави на 14 мај. Темата во која гостува Кели е насловена „Make The World Go Round“ и е втор сингл од албумот, на кој гостуваат и имиња како што се Мери Џеј Блајџ, Кели Роланд, Мелани Фиона, Си Ло Грин, Ашер, Естел, Џон Леџенд, Ни-Јо и други, а првиот сингл беше диско темата „Calling Al Hearts“ заедно со Робин Тик и Џеси Џеј. Како изгледа оваа соработка можете да погледнете горе.

 Врати се горе ↑