15 јануари, 2015

Погледнете го „Лозинка за рај“ од Жељко Васиќ и Нина Бадриќ

„Лозинка за рај“ е насловот на дуетот кој српскиот пејач Жељко Васиќ го сними со колешката од Хрватска, Нина Бадриќ. Васиќ се потпишува и како автор на музиката, а за текстот бил задолжен Саша Милошевиќ Маре. Видео записот е снимен во Белград под режисерската палка на Горан Ѓукановиќ, а како изгледа и звучи сето тоа можете да погледнете горе.Врати се горе ↑