30 јуни, 2016

Погледнете го „Лоло“ од Емина Јаховиќ

Познатата српска пејачка Емина Јаховиќ го претстави својот нов сингл и видео запис за темата „Лоло“, кој веднаш привлече големо внимание. Песната е снимена во соработка со радио „С“ и авторката Александра Милутиновиќ, а е дел од проектот „Петте величенствени“, чија замисла е пет пејачки диви да претстават песни кои сигурно ќе станат хитови ова лето. Како изгледа и звучи сето тоа можете да погледнете горе. Уживајте!

 Врати се горе ↑