3 ноември, 2014

Погледнете го „Љубав на папиру“ од Ана Кокиќ

Српската пејачка Ана Кокиќ неодамна го претстави видео записот за нејзината најнова песна насловена „Љубав на папиру“. Победничката на првата сезона од шоуто „Твоето лице звучи познато“ се потпишува и како автор на музиката, текстот го напиша Јована Радосављевиќ, а аранжманот го направи Пеѓа Близанац. Во видео записот во режија на Никола Полиќ, пејачката уште еднаш ги прикажа нејзините танцувачки способности, а како изгледа и звучи сето тоа можете да погледнете горе.

 Врати се горе ↑