14 август, 2013

Погледнете го „Киша је падала“ од Рок Булевар

По првиот сингл „Вила“, со кој го најавија својот втор студиски албум „Звук слободе“, белградската група Рок Булевар деновиве го претстави и вториот сингл насловен „Киша је падала“, попишана од Марко Видојевиќ, вокал и гитарист на бендот. Видео записот за оваа тема го изработи тандемот Алек Кезеле и Страхиња Лукиќ, а девојката која се појавува во него е Даниела Рикиќ.Врати се горе ↑