21 април, 2013

Погледнете го „How Many Drinks?“ од Мигел и Кендрик Ламар

Мигел заедно со Кендрик Ламар неодамна ја претставија новата ремикс верзија на „How Many Drinks?“, песна која се најде на минатогодишниот албум „Kaleidoscope Dreаm“ на Мигел, а сега пристигна и видео запис за оваа нова верзија на синглот.

Режијата ја потпишува Кларк Џексон, познат и како Констелејшн Џоунс, а акцентот е ставен на класичната бина и извонредниот настап на двата музичари. Како тоа изгледа погледнете горе.

 Врати се горе ↑